Održana svečana sjednica Skupštine Udruženja

Na svečanoj sjednici skupštine Udruženja obrtnika grada Zagreba održanoj 11. prosinca, jednoglasno je usvojen program  rada,   financijski plan za 2018. godinu te rebalans financijskog  proračuna Udruženja obrtnika grada Zagreba za 2017. godinu.
 
Kao što se i očekivalo Skupština je potvrdila odluke sekcije i Ceha o novim članovima. Članom Skupštine ispred Ceha proizvodnog karaktera i Sekcije optičara postao je Branko Kraljević, a članicom Upravnog tijela Ceha  postala je gđa. Andreja Gredičak.
 
Jednoglasno je prihvaćen Pravilnik o Pravilnika o priznanjima Udruženja obrtnika grada Zagreba i Pravilnika o financijsko-materijalnom poslovanju Udruženja obrtnika grada Zagreba.
 
Kraćim govorima te čestitkama  povodom predstojećih blagdana obratili su se kolege iz obrtničkih komora i drugih udruženja koji su nazočili sjednici,  Mirza Šabić, predsjednik OKZ, Davor Pleško,  predsjednik OK Krapinsko -zagorske županije,  Stipe Bučar, predsjednik UO Jastrebarsko, Marko Cesar, predsjednik UO Dugo Selo, Zdravko Bubnić, predsjednik Udruženja prijevoznika
Kao što je to već uobičajeno na sjednicama Skupštine Udruženja obrtnika grada Zagreba pred kraj godine dodijeljena su priznanja zaslužnim obrtnicima. Čelnicima Udruženja u tome je pomogao Mirza Šabić, predsjednik OKZ  te Davor Pleško, predsjednik OK Krapinsko zagorske.  
1. PLATINASTA DIPLOMA  priznanje za  aktivno obavljanje           
 obrta više od 30 god.    
  
1. ĐORĐINKA BAČUN ( frizer )            
2. SVETLANA BURSAĆ ( postolar )
3. ZINKA GUDAC ( kozmetičar )
4. MARIJO HANŽEK ( rtv elektroničar )
5. JOSIP HRGOVIĆ ( električar )             
6. PAVLOVIĆ STJEPAN ( zlatar )
7. RUDOLPUNTARIĆ F ( električar )
8. MARKO VUKOJA ( rtv elektroničar )
9. IVANKA WOLF ( frizer )
 
                                                                    
2. ZLATNA DIPLOMA priznanje za aktivno obavljanje   obrta više od 20 god.                                 
 
1. DAMIR HADROVIĆ ( automehaničar )  
2. ADALBERT HUBZIN ( automeh. )
3. MLADEN LEŠ ( električar )
4. VLADIMIR LOJEN ( električar ) 
5. GORAN MANCE ( rtv elektroničar )   
6. ŽELJKO MARUŠIĆ (  rtv elektroničar )
7. DARKO MIKLENIĆ ( rtv elektroničar )   
8. IVICA OBAJDIN ( limar i vodoinst. )   
9. IGOR PLENKOVIĆ ( rtv elektroničar )
10. VINKA PREKUPEC ( kozmetičar) 
11. ŽELJKO ŠOŠTAR ( rtv elektroničar )                                                   
12. BRANKO ŽIVKO ( automehaničar )                                         
                                             
                             
3. SREBRNA DIPLOMA  priznanje za aktivno obavljanje  obrta više od 10 god.
 
1.   SANJA MARŽIĆ ( kozmetičar )
1. VIŠNJA PANENIĆ ( frizer )
2. ALLEN PAŽUR ( rtv elektroničar )
3. ŽELJKO ŠĆUKANEC ( rtv elektroničar )
4. IVANKA ŠKRINJARIĆ ( cvjećar )
5. DUŠKO TUBIĆ ( ( rtv elektroničar )
 
Predsjednik Udruženja, Antun Trojnar prigodne darove uručio je dugogodišnjim obrtnicima i članovima Udruženja koji su otišli u mirovinu gosp. Vladi Crkvencu, gosp.J osipu Hrgoviću i gosp.Ivanu Mladiću,  koji su u svom dugogodišnjem radu obnašali  niz funkcija u tijelima Udruženja, a svojim nesebičnim angažmanom pokazali su put mladim generacijama uz poruku da samo upornošću, poštenim radom i vjerom u sebe i bolje sutra mogu opstati.
U nastavku sjednice uručene su i ZAHVALNICE  obrtnicima koji su ove godine svojim sudjelovanjem doprinijeli uspješnoj  organizaciji 82. Zlatne igle. 
 
Zahvalnice  za organizaciju i sudjelovanje uručene su :  Dori Rubić, Mirzi Šabiću, Tomislavu Kuna i Ivici Zanetti.
 
Zahvalnice za organizaciju uručene su: Silviji Tržec, Branki Jengić i Damiru Banovcu
 
Zahvalnice za sudjelovanje uručene su:   Krešimiru Stolniku, Željki Žarković, Antoniji Jakšić Dorotić, Ani Kujundžić, Vesni Milković, Mileni Rogulj, Jasni Štih Kapetanić, Ivi Karačić, Andrijani Subotić Pjajčik ,Nadi Došen, Tomislavu Sumraku, Igoru Galašu, Kseniji Vrbanić, Radojki Brkić, Nataši Kravar, Ninki Pavleković, Josipi Čuvalo, Eli Petrinić, Neli Petrićušić, Spomenki Fabijančić, Hati Novalija, Mariji Hercigonja, Luciji Brezovec, Ameli Pejković, Renati Šmida, Nataliji Primorac Udovičić, Kseniji Lovinčić, Antoniji Tretinjak, Valeriji Štokić, Snježani Muhar, Renatu Bočaku, Miljenku Vuk, Nadi Kobali, Moniki Popek, Mariu Treščecu, Goranu Maretiću i Dijani Zelmanović.

Iskrene čestitke  dobitnicima  priznanja !

Posebna zahvala KOKUD-u Sloboda koji je i ovaj put svečanost uveličao  izvedbom nekoliko skladbi  pod ravnanjem dirigenta Stjepana  Vugera.