Obrtnička komora Zagreb ponovno ukupni pobjednik na 14. Obrtničkim sportskim igrama

Preko 800 obrtnica i obrtnika sudjelovalo je na ovogodišnjim 14. Obrtničkim sportskim igrama (OSI) u Malom Lošinju, od 12. do 15. svibnja 2022. godine, na kojima su  pokazali svoje sportsko umijeće i duh.

Domaćin 14. OSI-a bila je Obrtnička komora Primorsko-goranske županije, a suorganizator Dubrovnik Sun d.o.o.

Sudionici su se natjecali u sedam sportskih disciplina. Srčano se navijalo i bodrilo kuglašice i kuglaše, tenisačice i tenisače, stolnotenisačice i stolnotenisače, nogometaše, odbojkašice i odbojkaše. Snage su se odmjerile i u potezanju užeta, a preciznost natjecatelja u pikadu.

Prvo mjesto zauzela je Obrtnička komora Zagreb, drugo mjesto Obrtnička komora Primorsko-goranske županije, a treće mjesto u konačnom poretku zauzela je Obrtnička komora Varaždinske županije. 

Trofej Fair Play 14. Obrtničkih sportskih igara dodijeljen je članicama i članovima Obrtničke komore Bjelovarsko-bilogorske županije.

Ukupno deset od osamnaest komora osvojilo je medalje na 14. Obrtničkim sportskim igrama. Prvo mjesto ekipno je donosilo 5 bodova, drugo 4, a treće 3 boda, dok je pojedinačno prvo mjesto komori donijelo 3, drugo 2, a treće mjesto 1 bod.

U nastavku se nalaze ukupni rezultati po sportovima:

ODBOJKA NA PIJESKU/EKIPNO MIX

ZLATO                                  OK Primorsko-goranske županije

                                              Laura Šepuka, Karla Saganić, Refik Piragić

SREBRO                              OK Zadarske županije

                                             Mirjana Marković, Klaudija Gašpić, Marko Matulina

BRONCA                              OK Varaždinske županije

                                              Nevenka Vincetić, Snježana Surla, Antonijo Slunjski

Nastupilo jedanaest ekipa, oko 35 igračica i igrača

TENIS / ŽENE

ZLATO                                 Tea Karanušić (OKZ)

SREBRO                              Jelena Španiček (OKZ)

BRONCA                              Petra Vlaisavljević Grašković (OK Primorsko-goranske županije)

Nastupile 3 igračice

TENIS / MUŠKI

ZLATO                                  Saša Augustić (OKZ)       

SREBRO                              Hrvoje Margan (OK Primorsko-goranske županije)

BRONCA                              Damir Marković (OKZ)

Nastupilo 15 igrača

STOLNI TENIS / ŽENE

ZLATO                                  Mirela Lončarić (OKZ)

SREBRO                              Ivona Ciban (OKZ)

BRONCA                              Branka Maležić (OK Karlovačke županije)

STOLNI TENIS / MUŠKI

ZLATO                                  Davor Labazan (OK Međimurske županije)

SREBRO                              Damir Milinović (OK Vukovarsko-srijemske)

BRONCA                              Martin Lončarić (OKZ)

Nastupilo 20 igračica i igrača

PIKADO/MJEŠOVITE EKIPE

ZLATO                                  OKZ

                                              Dijana Smoljo, Andreya Alpeza, Dubravko Španiček, Jelena Španiček, Marin Mostarčić

SREBRO                               OK Varaždinske županije

                                              Snježana Botković, Božena Biškup, Zlatko Prekrit, Boris Botković

BRONCA                              OK Primorsko-goranske županije

                                              Nataša Opačak, Snježana Antolos, Bojan Japel, Hrvoje Margan, Jasminka Ćića

Nastupilo 16 ekipa, oko 55 igračica i igrača

KUGLANJE/EKIPNO ŽENE

ZLATO                                  OK Primorsko-goranske županije                   

                                              Nataša Opačak Kučić, Snježana Buha Šebelja, Danijela Dumenčić, Svjetlana Antolos, Željka Bobanović, Jasminka Čiča

SREBRO                               OK Koprivničko-križevačke županije             

                                              Mirjana Gabaj, Silvija Vadla, Ljubica Dorić, Sandra Pehnec, Tatjana Balog, Marina Golub

BRONCA                              OKZ     

                                              Andreya Alpeza, Elizabeta Cicigoj, Željka Gašpert, Dijana Smoljo, Marija Subota, Romanita Jurić

Nastupilo 13 ekipa, oko 80 igračica

KUGLANJE/EKIPNO MUŠKI

ZLATO                                OK Karlovačke županije                              

                                            Vlado Petrić, Mile Žaja, Zoran Marković, Jako Filipi, Goran Vorkapić, Edi Alagić

SREBRO                            OKZ    

                                            Karlo Milinković, Ivica Kulfa, Željko Milinković, Željko Kulfa, Vladimir Gašpert, Stjepan Pongrac, Fran Gajić, Ante Jurić

BRONCA                            OK Primorsko-goranske županije                    

                                            Mario Mužević, Dinko Kolić, Zlatko Lovrin, Martin Jerbić, Ante Marić, Robert Fućak, Dragan Cvetković

Nastupilo 15 ekipa, oko 100 igrača

POTEZANJE KONOPA/EKIPNO MIX

ZLATO                                 OK Istarske županije

                                             Dario Šterpin, Vedran Urbančić, Paulo Gasperini, Alen Bačvar, Aljoša Jašić, Damir Črnac, Gorana Matić, Mirjana Švić, Nadija Bačvar

SREBRO                             OK Splitsko-dalmatinske županije

                                             Ivan Borozan, Damir Tadin, Milan Lučin, Jakov Ivelić, Ivan Čudina, Josip Ajduković, Tatjana Čakić, Dijana Purišić, Jase Borozan

BRONCA                             OK Primorsko-goranske županije 

                                             Damir Žulanović, Kristijan Koščić, Faredin Ramadani, Marijo Mužević, Marijo Jovanović, Dalibor Kratohvil, Željka Bobanović, Ivona Obrić,                                                       Đina Josipović

Nastupilo 11 ekipa, oko 90 natjecatelja

MALI NOGOMET/EKIPNO MUŠKI

ZLATO                                  OK Varaždinske županije

                                             Antonijo Slunjski, Darko Lončar, Tonimir Sokol, Siniša Slunjski, Alenko Klopotan, Dubravko Šrajbek, Zdenko Marenčić, Antonio Grabrovec,                                                     Robert Horvatić

SREBRO                              OKZ

                                             Tomislav Kuna, Stipo Čavlina, Đani Likar, Željko Legac, Zoran Brdar, Nikola Golojuh, Đemal Osmanović, Đemal Osmanović junior, Hrvoje                                                     Čleković, Antun Trojnar

BRONCA                             OK Koprivničko-križevačke županije

                                            Marijan Huzjak, Alen Špoljar, Mihael Mladen, Žarko Bastašić, Vjekoslav Zemljak, Vitomir Mijić, Velimir Golub. 

Nastupilo 12 ekipa, oko 105 igrača